Tanec a pohyb - pro dospělé

Tyto taneční a pohybové programy jsou zaměřeny jak pro širokou veřejnost, tak pedagogy, zaměstance firem, různé zájmové skupiny apod.

Všechny programy lze obsahově i časově přizpůsobit vašim podmínkám, od 45 minut bez omezení. Počet účastníků taktéž není limitován.Workshopy, kurzy

tanec a pohyb

Workshop je většinou tříhodinový blok (podle přání můžeme čas libovolně upravit). Hlavní částí je jednoduchý tanec. Náplní workshopu je tělesná příprava, rozehřátí a cvičení rozvíjející tělesné dovednosti. Povíme si něco o rytmu a tanci, který se naučíme, můžeme si zazpívat písničku. V rámci pravidelných kurzů jdeme obsahem více do hloubky. Týdenní frekvence kurzů není podmínkou, můžeme uspořádat setkávání i ve vašem městě nebo obci.

Pohybové aktivity, teambuilding

Pokud se rádi bavíte, chcete si odpočinout a zábavnou formou hlouběji poznat své kolegy či známé, je tento program jedním ze způsobů, jak zapracovat či utužit vztahy ve skupině. Kde slova nezabírají, přichází pohyb. Soubor pohybových aktivit čerpající nejen z taneční terapie a dramaterapie. Celkové zaměření pro skupinu lze přizpůsobit vašim požadavkům. Můžete zvolit např. cíle: spolupráce ve skupině, komunikace, podpora ve skupině, relaxace apod.


Bara

tanec a pohyb

Videoukázky slavností a tance z našich cest po západní Africe. Zajímavosti ze života o tanci a pohybu, role tanečníka/tanečnice, sólový tanec, vztah k hudbě a tradici. Jednoduchý tanec pro všechny (jak muže, tak ženy). K tanci hraje bubeník, živá hudba vs. reprodukovaná. Rozšíření pohybového slovníku. Na závěr možná improvizace, sólový tanec.
Varianta: program lze přizpůsobit skupině žen. Ženský tanec, povídání o roli a životě ženy v západní Africe, dětství, mateřství, stáří.
Kuma

tanec a pohyb

Příběh ztvárněný tancem za doprovodu živé hudby. Jednoduchá taneční choreografie pro všechny (jak muže, tak ženy). Výborný způsob jak vyzkoušet jiný druh komunikace než slova. Tanec má pro každého z nás hluboký vnitřní význam. Zdůraznění individuality a originality pohybu. Za tanec a naše tělo se není třeba stydět. Na závěr možná improvizace, sólový tanec.
Ideální je, pokud je ve skupině vyvážen počet žen a mužů, ale není to nutné.

Workshop, teambuilding

Na míru ušitý workshop afrického tance. Jednoduchá taneční choreografie pro všechny, poznatky o daném tanci a rytmu, jeho zasazení v kontextu africké kultury. Lze doplnit videoukázkami slavností z cest po západní Africe.
Další programy pro dospělé najdete v sekci "artefiletika".
(c) 2010 Marcela Sovadinová, Pavel Nowak